تأثیر همه گیری COVID-19 بر خرید محصولات از چین

تأثیر همه گیری COVID-19 بر خرید محصولات از چین

تأثیر همه گیری COVID-19 بر خرید محصولات از چین

تأثیر همه گیری COVID-19 بر خرید محصولات از چین ،دفتر فعال گروه تخصصی چاینا پرایس ۲۴ در کشور چین شهر شنزن برای خرید و منبع یابی پرکاربردترین قطعات، ابزار و دستگاه‌های الکترونیکی ،الکتریکی ،پزشکی و … از چین در خدمت شماست. با سرعت ارتباطی بسیار بالا و انجام امور حواله، حمل و نقل و ترخیص کالا تا درب انبار شما ،همراه شماست.

تأثیر همه گیری COVID-19 بر خرید محصولات از چین

در این قسمت از مقاله به تاثیر همه گیری  بر خرید محصولات از چین می پردازیم. همه‌گیری مداوم  ویروس  همه بخش‌های جهان از جمله اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار داده است. از آنجایی که چین عامل اصلی مورد علاقه در کل همه گیری است، فرآیند خرید پیچیده تر و پر از نگرانی شده است.

1. منشاء همه گیری در چین

در دسامبر 2019، ویروس کرونا برای اولین بار در جمعیت ووهان چین کشف شد. این ویروس ابتدا در سایر مناطق چین گسترش یافت و در عرض چند ماه، این ویروس به سایر نقاط جهان سرایت کرد. با توجه به این واقعیت، روند تولید در چین تحت تاثیر قرار گرفت، زیرا زنجیره تامین مختل شد. کارخانه ها قادر به تولید کالا نبودند و کار تامین کنندگان نیز دشوار شد. بنابراین در ابتدا به دلیل توقف فعالیت های اقتصادی، خرید از چین دشوار شد. اما پس از چند ماه، اقتصاد دوباره فعال شد.

2. ترس عمومی کشورها در مورد واردات از چین

از آنجایی که  از چین منشا گرفته است، یک ترس عمومی در ذهن مردم از خرید از چین وجود دارد، زیرا آنها به اشتباه  با چین مرتبط می‌کنند.

واردات از چین مستلزم درگیر شدن در فرآیند تولید، تعامل با تامین کنندگان و حتی بازدیدهای حضوری است. انجام همه اینها برای خریداران دشوار است، زیرا شیوع ویروس فضای ترس ایجاد کرده است. اکثر کشورها مرزهای خود را به روی پرسنل و کالاهایی که از کشورهای دیگر وارد می شوند بسته اند و این شامل چین نیز می شود. این موضوع وضعیت واردکنندگان را بدتر کرده است.

3. تغییر ناگهانی در رفتار مصرف کننده

این اثرات به مصرف کنندگان جهانی نیز منتقل شده است، زیرا آنها نیز در شرایط فعلی تمایلی به خرید محصولات چینی ندارند. با کاهش تقاضا برای محصولات چینی در سایر کشورها، واردات از چین نیز کاهش یافت. بیشتر و بیشتر مصرف کنندگان محصولات خود را از کشورهای خود خریداری می کنند. این تغییر ناگهانی در رفتار مصرف کننده منجر به روند کاهشی خرید از چین شده است و در نتیجه، خریداران انگیزه کمتری برای این کار دارند.

4. انتقاد و تحریم کالاهای چینی در برخی جاها

از آنجایی که ارتباط کالاهای چینی و ویروس در ذهن مردم وجود دارد، این امر منجر به تحریم در برخی مناطق شده است. این بیشتر مبتنی بر تعصب و باورهای غلط است، زیرا عموم مردم و حتی برخی از دولت ها چین را مسئول انتشار این  می دانند. با توجه به این وضعیت، حتی اگر برخی از خریداران بخواهند از چین واردات داشته باشند، فرصت این کار را ندارند. در جاهای دیگر، کالاهای چینی با انتقاد مردم و مقامات مواجه شد. این امر به اعتبار کالاهای چینی لطمه زد و خریداران را کمتر از چین خرید کرد.

5. شواهد ضعیف در مورد انتقال ویروس از طریق بسته ها

یکی از تأثیراتی که ویروس کرونا بر بازار چین وارد کرد، تصور اشتباه و ترس از آلوده شدن بسته های ارسالی از چین به ویروس و گسترش عفونت ها بود. این امر مجدداً منجر به عدم تمایل بخشی از خریداران به واردات از چین و در بخشی از مصرف کنندگان به خرید کالاهای چینی شد. با این حال، مطالعات زیادی در مورد اینکه آیا ویروس روی سطوح زنده می ماند و برای چه مدت انجام شده است. داده‌های جمع‌آوری‌شده نشان داده‌اند که شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد ویروس‌ها می‌توانند برای مدت طولانی روی بسته‌ها باقی بمانند. می تواند برای چند ساعت روی برخی سطوح زنده بماند، اما نه برای مدت زمان طولانی.

در پایان :

امیدواریم این مطالب مفید واقع شده و اطلاعات مفیدی درخصوص همه گیری و تاثیرات آن بر واردات کالا از چین و همچنین خرید از چین ارائه داده باشیم. این مطالب توسط گروه تجاری چایناپرایس24 تهیه و گردآوری شده ، بازنشر آن با ذکر منبع بلامانع است.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    G-865CV083QL

    منوی اصلی