اقتصاد چین چگونه است ؟

اقتصاد چین چگونه است ؟

اقتصاد چین چگونه است ؟ ،شرکت بازرگانی چایناپرایس24 با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات بروز و کارآمد به شما همراهان گرامی می باشد.جهت دریافت خدمات و مشاوره رایگان در هرساعت از شبانه روز با ما تماس بگیرید.خدمات ما شامل خرید و واردات کالا بدون واسطه از چین و دبی ،منبع یابی، حمل و ترانزیت، حواله ، ترخیص ،تنظیم و ثبت سفارش ، خرید کالا از چین و سایتهای علی اکسپرس , بنگ گود , دی اچ گیت ،تائو بائو ، جی دی و … میباشد.

اقتصاد چین

چهل سال پیش، پس از یک دوره طولانی رکود اقتصادی، چین در بین هشت اقتصاد برتر جهان قرار نداشت. امروزه، به لطف یک تحول اجتماعی و اقتصادی خیره کننده که در اواخر دهه 1970 آغاز شد، چین در مسیری قرار دارد که در عرض چند دهه، اگر نه زودتر، از ایالات متحده به عنوان اقتصاد شماره یک جهان پیشی بگیرد. با برخی اقدامات، قبلاً این کار را انجام داده است. ما در جایی زندگی می کنیم که بسیاری اکنون آن را «قرن چینی» می نامند.
اقتصاد چین پس از ایالات متحده دومین اقتصاد بزرگ جهان است. اما پس از سه دهه رشد چشمگیر، چین اکنون در حال حرکت به سمت فاز رشد کندتر است – نتیجه اجتناب ناپذیر انتقال آن از یک اقتصاد در حال توسعه به یک اقتصاد بالغ تر و توسعه یافته تر. در دهه های 1980، 1990 و اوایل دهه 2000، رشد سالانه تولید ناخالص داخلی چین اغلب از 10 درصد فراتر رفت، با رشد تخمینی 6.3 درصدی در سال 2019، اگرچه احتمالاً با تأثیر جنگ تجاری ایالات متحده و چین، این رقم به 6 درصد نزدیک تر می شود.

پیش بینی اقتصاد چین

در سال‌های آینده، صندوق بین‌المللی پول (IMF) پیش‌بینی می‌کند چین به رشد 6.3 درصدی در سال‌های 2019 و 2020 و 6 درصد در سال 2021 ادامه دهد. و آن را در مسیری نگه دارید تا در نهایت از ایالات متحده به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان پیشی بگیرد. تولید، خدمات و کشاورزی بزرگترین بخش‌های اقتصاد چین هستند که اکثریت جمعیت را به کار می‌گیرند و بیشترین سهم را در تولید ناخالص داخلی دارند. از سال 1949، دولت چین مسئول برنامه ریزی و مدیریت اقتصاد ملی است. اما تنها پس از سال 1978 – زمانی که دنگ شیائوپینگ اصلاحات مبتنی بر بازار را آغاز کرد – رشد شروع شد و به طور متوسط ​​سالانه 10 درصد برای حدود 30 سال افزایش یافت. در آن دوره، اندازه اقتصاد چین تقریباً 48 برابر شد.
از زمان معرفی اصلاحات اقتصادی دنگ شیائوپینگ، چین دارای چیزی است که اقتصاددانان آن را یک اقتصاد بازار سوسیالیستی می‌نامند – اقتصادی که در آن بخش شرکت‌های دولتی مسلط به موازات سرمایه‌داری بازار و مالکیت خصوصی وجود دارد. تشویق فعال شرکت‌های خصوصی از سال 1978 بود که چین را قادر ساخت تا رونق طولانی مدت انبساطی را که امروز ادامه دارد، آغاز کند. کسب و کارهای خصوصی اکنون بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی چین و بیشتر صادرات آن را تولید می کنند. آنها همچنین اکثر مشاغل جدید را ایجاد می کنند.

در ادامه :

ظهور مقاومت ناپذیر چین پیامدها و پیامدهایی برای همه ما در سطوح مختلف دارد و تا حد زیادی به یک کلمه خلاصه می شود: فرصت. برای استرالیا و به ویژه مشاغل استرالیایی، آیا تا به حال فرصتی مانند چین وجود داشته است؟
تحت مدل سوسیالیستی-بازار، دولت چین از طریق برنامه های پنج ساله خود که اهداف، استراتژی ها و اهداف تعیین می کند، نقش مستقیمی در مدیریت اقتصاد ایفا می کند. برنامه‌های پنج‌ساله در دهه‌های 1980 و 1990 بر اصلاحات بازارمحور متمرکز بود، در حالی که دو برنامه پنج ساله گذشته بر ارتقای رشد متعادل‌تر، توزیع بهتر ثروت و بهبود حفاظت از محیط زیست متمرکز بودند. برنامه پنج ساله فعلی بر افزایش رقابت‌پذیری چین از طریق تولید کارآمدتر و پیشرفته‌تر در سواحل شرقی، جذب تولیدات فشرده به استان‌های مرکزی و افزایش تقاضای داخلی تمرکز دارد.

در پایان :

رشد اقتصادی که در دهه‌های اخیر توسط تولیدات صادراتی هدایت می‌شود، اکنون بیشتر به مصرف داخلی وابسته شده است. افزایش مخارج مصرفی ناشی از آن، یک فرصت بزرگ برای کسب و کارهای استرالیایی است که می توانند محصولات و خدمات خود را با موفقیت برای عموم ثروتمند چینی هدف قرار دهند. همچنین برای کسب و کارهای خارجی تشویق به سرمایه گذاری در زمینه های کلیدی مانند تولید پیشرفته، صرفه جویی در انرژی، حفاظت از محیط زیست و خدمات مدرن وجود دارد. مقررات سختگیرانه در مورد حفاظت از انرژی و حفاظت از محیط زیست نیز فرصتی را برای مشاغل استرالیایی ایجاد می کند.

خرید عمده از چین | سفارش کالا از چین | تجارت با چین – ترخیص کالا جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات و مشاوره رایگان با همکاران ما در چایناپرایس24 تماس بگیرید. بازنشرمطالب با ذکرمنبع بلامانع است.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    G-865CV083QL

    منوی اصلی