پرسش و پاسخهای متداول

خدمات حمل و نقل

حمل و نقل کالا به صورت دریایی به صرفه‌تر است یا هوایی؟

واردات کالا از طریق دریا از صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به حمل و نقل هوایی برخوردار است. چرا که از این طریق می‌توان حجم بیشتری از محصولات را ترابری کرد. اما باید توجه داشت که این روش به زمان بیشتری نیازمند است.

برای چه نوع محصولاتی از حمل هوایی استفاده می‌شود؟

از ترابری هوایی برای حمل مرسولاتی استفاده می‌شود که باید با سرعت بالایی جا به جا شده و به مقصد برسند. محصولاتی مانند مواد غذایی، مواد فاسدشدنی که تاریخ انقضاء آن‌ها محدود است و کالاهای گران قیمت که از حجم کم و ارزش زیادی برخوردارند

مدت زمان مورد نیاز برای حمل و نقل کالا به صورت دریایی چقدر است؟

مدت زمان موردنیاز برای حمل کالا از چین به ایران در حدود 30 الی 35 روز است. این زمان از موعد حرکت کشتی از کشور چین و رسیدن آن به بنادر جنوبی ایران می‌باشد.

حواله جات

انجام حوالجات ارزی به چه مدت زمانی نیازمند است؟

مدت زمان برای ثبت و انجام حواله برای ارزهای یوآن و درهم امارات 1 روز کاری بوده و انجام حواله برای ارزهای دلار و یورو 3 تا 5 روز کاری است.

هزینه ترخیص کالا در گمرک چقدر است؟

هزینه ترخیص کالا در گمرک جمهوری اسلامی ایران متغیر بوده و منوط به قوانین و قیمت ارز در همان روز می‌باشد.

حواله ارزی چیست؟

حواله ارزی نوعی روش پرداخت ارز از طریق بانک‌ها و موسسات مالی در سرتاسر دنیا است. حواله‌ی ارزی در اصل یک سفارش و ساز و کار فرستنده است که مبادلات و واریز ارز به یک حساب بانکی و یا یک گیرنده در یک حساب مشخص صورت می‌پذیرد.

پرسش‌های پُرتکرار

از صفر تا صد واردات، به چه مدت زمانی نیازمند است؟

زمان موردنیاز بستگی به عواملی مانند: موعد انجام ثبت سفارش امورگمرکی، زمان تولید محصول و نوع حمل و نقل (از قبیل: دریایی، هوایی و زمینی) بستگی دارد.

آیا امکان خرید کالا از شرکت های معرفی شده توسط مشتری امکان پذیر است؟

بله. مشتری می‌تواند به درخواست خود و با توجه به کالای مورد نیاز خود، کارخانۀ تولید کننده را انتخاب کرده و مشخصات آن را در اختیار متخصصان بازرگانی الین قرار دهد تا گروه الین بتواند با کارخانۀ مورد نظر ارتباط برقرار کرده و محصولات مشتری را برای تولید، سفارش دهد. نکته قابل توجه در انجام این پروسه آن است که بازرگانی الین حق‌العمل خود را به صورت جداگانه لحاظ می‌کند.

ترابری چه نوع کالایی با کشتی انجام می‌شود؟

کالاهایی که از وزن بالا و حجم زیاد برخوردار هستند یا آنکه حمل آن‌ها خطرناک است، باید به صورت دریایی حمل شوند. باید توجه داشت که حمل کالاهای اساسی از قبیل موادغذایی و مواد فاسد شدنی از طریق دریایی مقدور نمی‌باشد.

حمل و نقل کالا به صورت دریایی به صرفه تر است یا هوایی؟

واردات کالا از طریق دریا از صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به حمل و نقل هوایی برخوردار است. چرا که از این طریق می توان حجم بیشتری از محصولات را ترابری کرد. اما این روش زمان‌بر است.
ما برای کمک اینجا هستیم ! تماس با ما
G-865CV083QL

منوی اصلی