رتبه بندی دبی در سطح جهانی

رتبه بندی دبی در سطح جهانی

رتبه بندی دبی در سطح جهانی

رتبه بندی دبی در سطح جهانی  ، از جمله خدمات چایناپرایس24 حمل ترانزیت کالا و ترخیص آن به سرعت و سهولت توسط گروه تجاری چایناپرایس24 از چین به دبی و از دبی به ایران میباشد. در این مقاله گروه بازرگانی چاینا پرایس24 به معرفی دبی در میان 5 قطب برتر دریایی جهانی میپردازد.

جایگاه دبی 

دبی – امارت رتبه بندی منطقه ای و جهانی خود را برای چهارمین سال متوالی حفظ کرده است. همچنین دبی در بین 20 مرکز قدرتمند بین المللی کشتیرانی تجاری دریایی مقام پنجم و رتبه اول منطقه را به خود اختصاص داد. دبی در رتبه اول جهان عرب و پنجمین رتبه جهانی در شاخص توسعه مرکز کشتیرانی بین المللی است که بر رقابت پذیری، جذابیت و فراگیر بودن اکوسیستم دریایی در کلاس جهانی آن تاکید دارد. وضعیت امارت به عنوان یک مرکز جهانی برای حمل و نقل دریایی و لجستیک در گزارشی که اخیرا توسط صرافی بالتیک و شین هوا، یک خبرگزاری بین المللی مستقر در لندن وابسته به سرویس اطلاعات اقتصادی چین، CEIS منتشر شده است، فاش شد. دفتر رسانه دبی

دبی برای چهارمین سال متوالی در بین 20 مرکز بین‌المللی قدرتمند کشتیرانی تجاری دریایی مقام پنجم و مقام اول در منطقه را به خود اختصاص داد و بالاتر از روتردام، هامبورگ، آتن / پیرئوس، نیویورک / نیوجرسی و نینگبو / ژوشان قرار گرفت. . بر اساس گزارش شاخص ISCD برای سال 2021، سنگاپور، لندن، شانگهای و هنگ کنگ چهار مرکز برتر حمل و نقل جهانی هستند.

در ادامه :

امارات متحده عربی با سنت دریایی به صدها سال قدمت دارد و به عنوان یک مرکز لجستیکی و دریایی از شهرت بین المللی شناخته شده ای برخوردار است. دبی، به ویژه، با ایجاد تأسیسات بندری در کلاس جهانی مانند بندر جبل علی و اسکله خشک دبی و سایر ابتکارات اختصاص داده شده به حمایت از صنعت دریایی، مانند اداره شهر دریایی دبی، مسیر چشمگیری را در این زمینه ترسیم کرده است. و مرکز داوری دریایی امارات، که خدمات حل و فصل اختلاف جایگزین را به ویژه توافقات و اختلافات دریایی ارائه می دهد.
سلطان بن سلیم، رئیس شرکت بنادر، گمرک و منطقه آزاد، گفت که آخرین شناسایی نشان دهنده رقابت پذیری دبی در چشم انداز جهانی کشتیرانی و توانایی اجرای چارچوب ها و سیاست های علمی است که کارایی بخش دریایی را افزایش می دهد. سلیم گفت، حفظ موقعیت پیشرو دبی به عنوان تنها شهر جهان عرب در این فهرست، دلیل روشنی بر تداوم رشد و تمایل امارت برای تقویت موقعیت خود در نقشه جهانی دریایی است. وی گفت: «توانایی دبی برای حفظ جایگاه خود در بین پنج مقصد برتر کشتیرانی جهان برای چهارمین سال متوالی، گواهی بر موقعیت پیشرو این شهر در این بخش و محیط کسب و کار دریایی استثنایی است که در امارات وجود دارد.»

همچنین :

شیخ سعید بن احمد بن خلیفه آل مکتوم، مدیر اجرایی اداره شهر دریایی دبی، گفت که شاخص توسعه مرکز کشتیرانی بین المللی رقابت پذیری جذب کسب و کارهای دریایی و میزان توسعه در مراکز دریایی در سراسر جهان را ارزیابی می کند. علاوه بر این، تأثیر آنها را در پیشبرد رشد بخش کشتیرانی جهانی ارزیابی می کند. این شاخص همچنین شفافیت دولت را در داخل هر کشور در فهرست ارزیابی می‌کند و در عین حال سهولت انجام تجارت، عملکرد خدمات لجستیکی و قابلیت‌های ادارات و دولت‌های الکترونیکی کشورها را نیز در نظر می‌گیرد.

شیخ سعید گفت: این شاخص سه شاخص اولیه (زیرساخت بندر، خدمات کشتیرانی و محیط عمومی) و 16 شاخص ثانویه را با استفاده از یک مدل ارزیابی جامع برای ارزیابی عملکرد کلی 43 شهر در سراسر جهان که خدمات تجاری بندری و کشتیرانی ارائه می‌کنند، ارزیابی می‌کند. به گفته وی، این شاخص بر اساس تعدادی از عوامل ثانویه از جمله؛ میزان حمل و نقل محموله خشک و مایع، تعداد جرثقیل ها، ظرفیت کانتینرها و کشش های بندری. همچنین تعداد خدمات حمل و نقل ارائه شده توسط کشورها، مانند کارگزاری کشتیرانی، مهندسی کشتیرانی، تجارت کشتیرانی و تامین مالی کشتیرانی، و همچنین خدمات حقوقی دریایی و تعرفه گمرکی برای کشتیرانی را اندازه گیری کرد.

در پایان : 

شرکت تجاری چایناپرایس۲۴ با کادری حرفه‌ای و مجرب آماده ارائه خدمات بابهترین و بالاترین کیفیت به شما عزیزان میباشد.
از جمله خدماتی که تیم تخصص چایناپرایس۲۴ ارائه میدهد ؛ خرید عمده از چین و دبی ، واردات کالا ، منبع یابی ، حمل و ترانزیت ، حواله جات ، ترخیص ، تنظیم و جهت دریافت مشاوره و خدمات بروز و کارآمد با ما در تماس بگیرید. این مطلب توسط گروه تجاری چایناپرایس۲۴ گرداوری و منتشر شده است ، بازنشر باذکر منبع بلامانع است.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    G-865CV083QL

    منوی اصلی