نحوه کار با تولیدکنندگان چینی

نحوه کار با تولیدکنندگان چینی

نحوه کار با تولیدکنندگان چینی 

هنگام شروع یک تجارت الکترونیک، طبیعی است که سعی کنید محصولات خود را تا حد امکان ارزان تهیه کنید. با انجام این کار، به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که به تامین کنندگان چینی در سایت هایی مانند علی بابا و ساخت چین نگاه می کنید.

هنگامی که برای اولین بار تجارت آنلاین خود را شروع کردم و محصولات ارزان قیمت را برای فروش از طریق آمازون، eBay و فروشگاه آنلاین خود جستجو کردم، مجبور شدم همین روند را طی کنم. برای شروع بسیار دلهره آور بود، زیرا من فقط نگران سرمایه گذاری پول نبودم. همچنین این اولین بار بود که با شرکای خود در چین سروکار داشتم، کشوری که شناخت کمی درباره آن داشتم، به غیر از این که آنها در تولید عالی هستند، مدال های زیادی در المپیک به دست می آورند، و طعم غذاهایشان شگفت انگیز است!

1. فرهنگ – بر تجارت نیز تأثیر می گذارد

ممکن است برای شروع خیلی به آن فکر نکنید، اما تعدادی از تفاوت های فرهنگی در شیوه های تجاری زمانی که با افراد کشورهای دیگر سروکار دارید، وجود دارد. به ویژه کشورهای آسیایی دارای سنت های ریشه ای هستند که باید هنگام معامله با شرکای تجاری بالقوه به آنها توجه داشته باشید. آنچه ممکن است در ایالات متحده قابل قبول باشد، ممکن است در جاهای دیگر قابل قبول نباشد، به ویژه در خاور دور که در آن فرهنگ ها به شدت با فرهنگ ما متفاوت است.

طبیعی است که در مورد چگونگی راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق، منابع محصولات خود و تبدیل آنها به سود، تحقیقات زیادی انجام دهید، اما فراموش کردن شرکای تجاری بالقوه خود و در نظر گرفتن تفاوت های فرهنگی که ممکن است بر تجارت شما تأثیر بگذارد، آسان است. با آنها. من دقیقاً این کار را انجام دادم و در نهایت مرتکب بیش از چند اشتباه شرم‌آور و خسته‌کننده شدم که منجر به سردردهای بی‌شماری و شب‌های بی‌خوابی شد.

در تجربه من، ایجاد یک تاثیر اولیه عالی نه تنها زندگی شما را هنگام معامله با تامین کننده آسان تر می کند، بلکه حتی ممکن است به قیمت گذاری بهتری برای محصول شما نسبت به آنچه در وب سایت عرضه کننده ذکر شده است منجر شود.

 

2. خطرات تماس فقط از طریق ایمیل

وقتی برای اولین بار اقدام به فروش در آمازون کردم، متوجه شدم که برخی از سایت ها به شما امکان صحبت مستقیم با تامین کنندگان را می دهند. من شما را تشویق می کنم تا حد امکان برای این کار وقت بگذارید. ایمیل ها روشی غیرشخصی برای برخورد با یک انسان دیگر هستند، و برخی از احساسات یا عبارات ممکن است اشتباه گرفته شوند و حتی می توانند بی ادبانه تلقی شوند. وقتی با دیواری از متن مواجه می شوید، «خواندن» لحن مورد نظر یک نفر می تواند دشوار باشد.

من شخصا دریافته ام که رابطه ای که از تماس اولیه تا مرحله طراحی فقط از ارتباط ایمیل استفاده می کند، استرس زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. برای اصلاح مشکلات جزئی محصول خود باید دائماً با آنها در ارتباط باشید.

3. ارتباط – آن را شخصی کنید

پیشنهاد می‌کنم زمانی را صرف کنید و با مخاطب خود تماس بگیرید و اگر فکر می‌کنید می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند، از طریق اسکایپ با آنها تماس بگیرید. انتقال نیازهای خود به آنها بسیار آسان تر خواهد بود و در فرهنگ آنها بسیار دوستانه تر تلقی می شود. دریافته‌ام که این به من امکان می‌دهد هر گونه مشکل احتمالی را که ممکن است هنگام برخورد با ایمیل‌ها به تنهایی رخ دهد، از بین ببرم، و من عاشق چت شخصی با آنها هستم به همان اندازه که به نظر می‌رسد آنها از صحبت کردن با من لذت می‌برند. روش چینی اغلب این است که ابتدا دوست شوید و بعداً در مورد تجارت صحبت کنید. به نظر من چینی ها در کشف انگیزه های باطنی و کسانی که اخلاق مشکوک دارند عالی هستند، به همین دلیل است که ایجاد رابطه برای آنها بسیار مهم است.

مسلماً، سایر فروشندگانی که در این مورد با آنها صحبت کرده ام، گاهی اوقات این رویکرد را ناامید کننده می دانند. روند ایجاد رابطه تا حدودی سرعت شما را کاهش می دهد، اما یافتن یک شریک صادق و قابل اعتماد از نظر چینی ها کاملاً به اعتماد است. آنها باید بدانند که آیا می توانند به شما اعتماد کنند یا خیر، و برای انجام این کار، باید شما را بشناسند. جنبه تجاری رابطه تنها زمانی می تواند جلو برود که آنها راحت باشند.

 

4. “بله” همیشه به معنای بله نیست

صحبت کردن در مراحل اولیه رابطه شما بسیار مهمتر است. اگر از تأمین‌کننده می‌خواهید محصولی سفارشی بسازد که قبلاً هرگز آن را انجام نداده است، یک ایمیل فقط می‌تواند تا آنجا پیش رود که به آنها اطلاع دهد دقیقاً چه چیزی را باید بسازند. آنها بدون در نظر گرفتن این موضوع، اغلب برای جلوگیری از شرمساری اعتراف به اینکه قبلاً چنین کاری نکرده اند، می گویند بله.

با این حال، این فقط برای حفظ چهره است و ممکن است منجر به پایان دادن به رابطه کاری آنها بعداً با استفاده از عبارات غیر تعهدی در ارتباطات آینده شود. اگر شنیدید که می گویند “بله، اما …” معمولاً به معنای “نه” است و شما باید راه دیگری یا تامین کننده دیگری پیدا کنید. من مجبور شدم از بسیاری از تامین کنندگان دور شوم، زیرا آنها در ابتدا بله گفتند، اما بعد از آن هرگز پاسخ ندادند، یا به شیوه ای گیج کننده به من پاسخ دادند.

 

5 . اما فراموش نکنید که شما یک کسب و کار دارید

اجازه ندهید صمیمیت ایجاد رابطه شما را به پیشنهاد معاملات و شرایطی که معمولاً در یک توافق تجاری نمی‌پذیرید، فریب دهد. چینی ها راهی برای استفاده از آن به نفع خود هنگام مذاکره در مورد شرایط دارند. آن‌ها همچنین از تاکتیک‌های روان‌شناختی مانند سکوت در حین تماس با اسکایپ استفاده می‌کنند تا به شما این احساس را بدهند که شرایط به اندازه کافی برای آنها خوب نیست، و شما را تحت فشار قرار می‌دهد تا شرایط مطلوب‌تری به آنها ارائه دهید. حدس می‌زنم می‌توانید بگویید که استفاده از یک رویکرد «دوستانه، اما محکم» در معاملاتتان نه تنها به شما آنچه را که می‌خواهید می‌رساند، بلکه باید احترام آن‌ها را به‌عنوان یک تاجر قوی نیز جلب کنید.

ما با داشتن تجربه سالیان همکاری با تولیدکنندگان مغتبر چینی در منبع یابی کالا و خرید کالا از چین همراه همیشگی شما هستیم .با گروه تخصصی چاینا پرایس 24 همراه در خرید و همچنین حمل و نقل کالای شما از چین هستیم .

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    G-865CV083QL

    منوی اصلی